Doprava zdarma při nákupu nad 1300Kč.

O LIPOZOMECH

Chytré částice doručí látky na místo určení

Řada látek, které užíváme ve formě tablet nebo kapslí, se vstřebává do těla pouze z malé části. Řešením je lipozomální technologie, která zaručí doručení obsahových látek tam, kde mají působit.

 Jak lipozomy fungují?

Lipozom si představte jako miniaturní kuličku, která ve svém obalu skrývá účinnou látku. Například vitamín C. Obal lipozomu se skládá z dvouvrstvy fosfolipidů a má podobnou strukturu, jako obal našich buněk. Pokud lipozomy užijeme ústy (perorálně), je účinná látka chráněna před působením žaludeční kyseliny a trávicích enzymů. Ve střevě pak lipozom snadno pronikne stěnou do krevního oběhu a následně splyne s buňkami  a předá svůj obsah přímo do cílových buněk. 


vstřebání liposomu

Výsledkem je, že u řady látek se na místo určení dostává mnohonásobně více účinné látky, než při podání ve formě tablet, kapslí a podobně. Podaná látka se tak dostává tam, kde má působit, aniž by byla bez užitku vyloučena:

Graf1

*Janelle L. Davis at al 2016

 

 Podle čeho vybírat lipozomální přípravky?

  1. Volte ty, které obsahují dostatečné množství fosfolipidů, které tvoří obal lipozomů. Čím více, tím lépe. Například u vitamínu C je ideální převaha fosfolipidů nad samotným vitamínem C. U našich produktů to je 1 300 mg fosfolipidů na 1 000 mg vitamínu C, což znamená 57% lipidové složky. Srovnejte s jinými přípravky
  2. Čím menší liposomy, tím lépe. Malé liposomy pronikají do těla násobně lépe, než ty větší. Velká většina lipozomů v našich produktech má velikost 50 – 200 nanometrů.
  3. Lipozomy existují pouze v roztoku. Pokud zakoupíte lipozomální přípravek ve formě kapslí (tobolek), obsahuje lipozomy vysušené. Kvalita a množství lipozomů je velmi limitováno velikostí kapsle. Proto v těchto případech velmi důkladně studujte obsah fosfolipidů a účinné složky. Pokud je to možné, upřednostněte tekutý přípravek. Nevyhovující chuť lze potlačit smícháním s nápojem či jídlem.

 

Proč lipozomální produkty ZenPharma?

Jsou čisté

  • bez lepku, bez laktózy
  • neobsahují produkty GMO
  • bez problematických konzervantů

Jsou kvalitní

  • velká většina lipozomů má velikost 50 – 200 nanometrů
  • mají vysoký obsah fosfolipidů ze slunečnicového lecitinu (1 300 mg v doporučené dávce )
  • vyrobeno v Německu

Jsou cenově výhodné

  • obsah balení je 250 ml