Doprava zdarma při nákupu nad 1300Kč.

O LIPOZOMECH

Lipozom si představte jako miniaturní kuličku, která ve svém obalu skrývá účinnou látku. Například vitamín C. Po užití lipozomů se u řady látek do těla dostává mnohonásobně více účinné látky, než při podání ve formě tablet, kapslí a podobně. Podaná látka se tak dostává tam, kde má působit, aniž by byla bez užitku vyloučena.

 Podle čeho vybírat lipozomální přípravky?

  1. Je tekutý ve formě emulze. Jiná technologie prakticky neumožňuje existenci a správnou funkci lipozomů
  2. Obsahuje dostatečné množství fosfolipidů, které tvoří obal lipozomu. Naše produkty obsahují 1 300 mg fosfolipidů v jediné dávce. Srovnej s jinými přípravky. 
  3. Výrobce budí důvěru. Naše produkty jsou vyráběny v Německu výrobcem s několikaletou zkušeností a exportem do řady zemí západní Evropy

 Jak lipozomy fungují?

Obal lipozomu se skládá z dvouvrstvy fosfolipidů a má podobnou strukturu, jako obal našich buněk. Pokud lipozomy užijeme ústy (perorálně), je účinná látka chráněna před působením žaludeční kyseliny a trávicích enzymů. Ve střevě pak lipozom snadno pronikne stěnou do krevního oběhu a následně splyne s buňkami  a předá svůj obsah přímo do cílových buněk. Viz. Následující obrázek


vstřebání liposomu

 

Výsledkem je, že u řady látek se na místo určení dostává mnohonásobně více účinné látky, než při podání ve formě tablet, kapslí a podobně. Podaná látka se tak dostává tam, kde má působit, aniž by byla bez užitku vyloučena.

vstřebatelnost 2

 

 

Prvním předpokladem účinku je to, aby se obsahová látka dostala v dostatečném množství tam, kde má působit 

Průnik dostatečného množství u řady látek zajistí pouze lipozomální technologie, Například u vitamínu C se při podání dávky vyšší než 200 mg vstřebá pouze část podané látky. Čím vyšší dávka, tím menší část se vstřebá. Při podání lipozomálního produktu se při stejné dávce vstřebá výrazně více. Názorně to ukazuje graf:

Graf1

*Janelle L. Davis at al 2016

Lipozomální produkty ZenPharma

V  produktech ZenPharma jsou lipozomy tvořeny fosfolipidy v adekvátní koncentraci (1 300 mg v 10 ml). Důležitá je také velikost částic. Lipozomy v našich produktech mají ve velké většině správnou velikost mezi 50 a 200 nm, Proto někdy hovoříme o nanočásticích. 

Naše produkty jsou čisté, přírodní a bez zbytečných příměsí. Obsahují pouze účinnou látku, fosfolipidy ze slunečnicového lecitinu (bez GMO), 10% etanolu pro zajištění stability a vodu. Nic dalšího. Žádný cukr, sladidla, dochucovadla, barviva, problematické konzervanty, produkty GMO, lepek ani laktózu. Jsou vhodné i pro vegany.

Obsah etanolu je relativně nízký, v doporučené denní dávce (10 ml) je obsažen pouze 1 g alkoholu. Toto malé množství je u průměrného člověk odbouráno za 6 minut.

Chuť lipozomů nemusí vyhovovat každému. Dávku je možné před konzumací vlít do džusu, smoothie nebo jakéhokoli jiného nápoje.