Doprava zdarma při nákupu nad 1300Kč.

O LIPOZOMECH

Chytré částice doručí látky na místo určení

Řada látek, které užíváme ve formě tablet nebo kapslí, se vstřebává do těla pouze z malé části. Řešením je lipozomální technologie, která zaručí doručení obsahových látek tam, kde mají působit.

Proč lipozomální produkty ZenPharma?

Jsou čisté

  • bez lepku, bez laktózy
  • neobsahují produkty GMO
  • bez problematických konzervantů

Jsou kvalitní

  • velká většina lipozomů má velikost 50 – 200 nanometrů
  • naše lipozomy mají vysoký obsah fosfolipidů ze slunečnicového lecitinu
  • vyrobeno v Německu

Jsou cenově výhodné

  • obsah balení je 250 ml

Lipozom si představte jako miniaturní kuličku, která ve svém obalu skrývá účinnou látku. Například vitamín C. Po užití lipozomů se u řady látek do těla dostává mnohonásobně více účinné látky, než při podání ve formě tablet, kapslí a podobně. Podaná látka se tak dostává tam, kde má působit, aniž by byla bez užitku vyloučena.

 Podle čeho vybírat lipozomální přípravky?

  1. Je tekutý ve formě emulze. Jiná technologie prakticky neumožňuje existenci a správnou funkci lipozomů
  2. Obsahuje dostatečné množství fosfolipidů, které tvoří obal lipozomu. Naše produkty obsahují 1 300 mg fosfolipidů v jediné dávce. Srovnej s jinými přípravky. 
  3. Výrobce budí důvěru. Naše produkty jsou vyráběny v Německu výrobcem s několikaletou zkušeností a exportem do řady zemí západní Evropy

 Jak lipozomy fungují?

Obal lipozomu se skládá z dvouvrstvy fosfolipidů a má podobnou strukturu, jako obal našich buněk. Pokud lipozomy užijeme ústy (perorálně), je účinná látka chráněna před působením žaludeční kyseliny a trávicích enzymů. Ve střevě pak lipozom snadno pronikne stěnou do krevního oběhu a následně splyne s buňkami  a předá svůj obsah přímo do cílových buněk. Viz. Následující obrázek


vstřebání liposomu

 

Výsledkem je, že u řady látek se na místo určení dostává mnohonásobně více účinné látky, než při podání ve formě tablet, kapslí a podobně. Podaná látka se tak dostává tam, kde má působit, aniž by byla bez užitku vyloučena.

vstřebatelnost 2

 

 

Prvním předpokladem účinku je to, aby se obsahová látka dostala v dostatečném množství tam, kde má působit 

Průnik dostatečného množství u řady látek zajistí pouze lipozomální technologie, Například u vitamínu C se při podání dávky vyšší než 200 mg vstřebá pouze část podané látky. Čím vyšší dávka, tím menší část se vstřebá. Při podání lipozomálního produktu se při stejné dávce vstřebá výrazně více. Názorně to ukazuje graf:

Graf1

*Janelle L. Davis at al 2016

Lipozomální produkty ZenPharma

V  produktech ZenPharma jsou lipozomy tvořeny fosfolipidy v adekvátní koncentraci (1 300 mg v 10 ml). Důležitá je také velikost částic. Lipozomy v našich produktech mají ve velké většině správnou velikost mezi 50 a 200 nm, Proto někdy hovoříme o nanočásticích. 

Naše produkty jsou čisté, přírodní a bez zbytečných příměsí. Žádné problematické konzervanty, produkty GMO, lepek ani laktózu. Jsou vhodné i pro vegany.

Chuť lipozomů nemusí vyhovovat každému. Dávku je možné před konzumací vlít do džusu, smoothie nebo jakéhokoli jiného nápoje.