Liposomální produkty

Liposomální produkty

Co jsou to liposomy?

Námi připravované liposomy jsou nanočástice, které jsou díky své velikosti a struktuře schopny dopravit aktivní látku, ukrytou uvnitř liposomu, přímo do buňky. Buněčná stěna se totiž skládá z dvojité vrstvy fosfolipidů a podobná struktura tvoří membránu liposomů. Podobné malé tukové částečky se tvoří např. v mateřském mléce, jde tedy o evolucí prověřený transportní systém, který příroda u člověka používá tisíce let. Snadno pronikají z trávícího traktu do krevního oběhu a následně rychle doputují až k poslední buňce ve vašem těle. A protože už víte, že buněčna stěna má podobnou srukturu, lehce odvodíte, že je velice snadné, aby buňka naše liposomy jednoduše vstřebala. Jedná se tedy o revoluční technologii, která ve své podstatě kopíruje přírodu.

Takovéto malé částice nejenže snadno pronikají z távícího traktu do krevního oběhu, ale jsou schoné pronikat i hematoencefalickou bariérou a procházet tedy i do mozku, kam spousta složitějších molekul není schopna samostatně proniknout. Tato vlastnost je unikátní, mnoho běžných přípravků ji nemá. Proto se o liposomání technologii uvažuje i u připravovaných moderních a v budoucnu registrovaných léků. Vstřebatelnost  liposomálních doplňků stravy je až 5x větší v porovnání s běžnou formou přípravků, které můžete koupit v lékárně nebo v obchodech se zdravou výživou. Tato vlastnost způsobuje, že pokud používáte naše liposomální doplňky stravy, máte jistotu, že to co platíte, se skutečně v těle využije. Rovněž to umožňuje používat nižší dávku v porovnání s běžnými produkty a přesto si jste jisti, že cílové koncentrace v buňkách bude dosaženo. Podívejme se jak je to například u jednoho z nejběžněji užívaných doplňku stravy, kterým je vitamín C.

 

Díky snížené biologické dostupnosti běžného vitamínu C se stane to, že vaše tělo využije jen 1/5 toho, co jste mu v dobré víře dali. Co se děje se zbývající většinou vitamínu C? Tu tělo bez užitku vyloučí a vy ji spláchnete do toalety. Z každých 100 Kč, které jste zaplatili za tabletky, tedy 80 Kč pošlete "na čističku". Nejde však jen o peníze. Podívejme se na to, jak tato vlastnost ovlivňuje užívanou dávku. Nižší biologická dostupnost běžného vitamínu C je pravý důvod, proč někteří odborníci doporučují vysoké dávky, až několik gramů, vitamínu C denně. Pokud se totiž až 80% vyloučí bez užitku, je potřeba dávkovat 5x více účinné látky. Nesmíme však zapomenout, že vitamín C je chemicky kyselina askorbová a tyto vysoké dávky někteří pacienti netolerují. Mají při takto mohutné dávce žaludeční problémy z důvodu překyselení. Toto vše revoluční doplňky stravy ZenPharma řeší. Účinná složka je uložena v liposomech, čímž dosahujeme mimořádnou biologickou dostupnost. Rovněž nezapomeňte, že díky této vlastnosti je účinnost liposomálních produktů ZenPharma mnohem vyšší, než u jiných doplňků stravy, které liposomy neobsahují.  A proto k dosažení cílové koncentace v buňkách stačí výrazně menší dávka na vstupu, než je tomu u běžných přípravků.

Přípravky ZenPharma doporučujeme užívat v doporučené dávce jednou denně. Díky použité technologii je rovněž jedno, jestli užíváte na lačno nebo po jídle. U velmi malých dětí nebo v těhotenství přípravky neužívejte, případně se o vhodnosti užívání a dávce poraďte s Vaším lékařem. Naše výrobky rovněž nejsou náhradou za pestrou a vyváženou stravu či zdravý životní styl.

 Při výrobě neužíváme žádná umělá barviva, nebo konzervanty a éčka, která jsou aktuálně diskutována laickou i odbornou veřejností jako problematická. Samozřejmě jsme stáli před rozhodnutím, jak zajistit, aby se daly naše produkty bezpečně skladovat a používat delší dobu bez rizika mikrobiální kontaminace. Ze dvou použitelných konzervantů, kterými jsou sorban draselný a alkohol jsme pro Vaše bezpečí zvolili 10% alkohol. Alkohol je lidmi, na rozdíl od sorbanu draselného, užíván jako přírodní konzervant po tisíciletí. Sorban draselný ( E202) sice splňuje všechny legislativní normy a je hojně používán potravinářským průmyslem. Nicméně některé zdroje zmiňují jistá rizika spojená s užíváním této látky. Koncentrace alkoholu v našich produktech je minimální, a pokud nepřekročíte mnohonásobně doporučené dávkování, nemusíte se obávat, že by mohlo dojít k ovlivnění výkonu, pozornosti, koncentrace či schopností souvisejících s řízením motorového vozidla. Díky opravdu nízké koncentraci a malé dávce je použití bezpečné i u dětí. Finální koncentrace alkoholu, kterou přijmete společně s denní dávkou Vámi zvoleného liposomálního přípravku ZenPharma je na úrovni fyziologické hladiny alkoholu u člověka. Např. vypitím jednoho nealkoholického piva přijmete násobně vyšší množství alkoholu. Pokud se i přes toto ujištění obáváte, že by mohlo dojít v kombinaci s užitím liposomálních produktů ZenPharma k nežádoucímu ovlivnění Vašich schopností, není nic jednoduššího, než přesunout denní dávku do takové části dne, kde nepředpokládáte možné riziko. Například večer před spaním.  Rovněž je možné rozložit celkovou denní dávku do více menších, které užijete během dne.

Záměrně se vyhýbáme látkám, které jsou připravovány z geneticky modifikovaných potravin (např. sojový lecitin). Naše výrobky jsou vhodné i pro vegany. Rovněž nepoužíváme žádné příchutě či aromata. Co se týká vůně a chuti, ponechávají si naše produkty svoje naturální vlastnosti. Jsme přesvědčeni, že funkce je mnohem důležitější než vzhled, chuť nebo vůně. Pokud by pro vás byla některá tato senzorická vlastnost nepříjemná, doporučujeme vaši dávku ZenPharma liposomálního produktu rozmíchat například v ovocné štávě. Po otevření udržujte výrobek v chladu.

Shrňme si proto největší výhody našich liposománích produktů:

+ Vysoká biologická dostupnost v porovnání s běžnými přípravky(až 5x vyšší), snadný průnik do buněk a tím i vysoká účinnost (až 30x vyšší)

+ Nižší cena v přepočtu na dávku v porovnání s běžnými přípravky-šetří vaši peněženku

+ Minimalizace plýtvání, kdy tělo vyloučí část látky bez užitku -šetří vaši peněženku

+ Možnost užívat nižší dávku - lepší snášenlivost

+ Snadné dávkování a nezávislost na jídle

+ Přírodní složení, žádné problematické konzervanty, GMO produkty, sladidla, příchutě, aromata nebo jiné podezřelé látky

+ Veganské složení

+ Skleněný obal, minimalizace použití plastů


Považujeme za fér upozornit i na nevýhody našich liposomálních produktů:

-  Absence umělých konzervantů znamená kratší dobu spotřeby

-  Po otevření nutné uchovávat v chladu

-  Chuť, vůně a konzistence některých přípravků nemusí každému vyhovovat


 


Zpět